Mimaroba Mah., Çarmıklı Cd., No:7/1 Mimaroba/Büyükçekmece/İSTANBUL
Yazın Yapılacaklar Listesi

Yazın Yapılacaklar Listesi

Hep bir şeyler yapmak için yazın gelmesini bekleriz. Düşünün evlenmek için bile yazı bekleyenler var! “Yaz gelsin zayıflarım, yaz gelsin evlenirim, yaz gelsin tatile giderim, yaz gelsin yürürüm şimdi soğuk, yaz gelsin gezeriz...” Sonuçta aktivite alanımız daha geniş oluyor. Soğuktan dışarı adımımızı atamazken, sıcakların gelmesiyle dış mekanlara doğru açılıp açık havadan sonuna kadar faydalanabiliyoruz. Konserler, festivaller, tekne gezileri, akşam
yemekleri, gece eğlenceleri, sahiller yazın bir başka oluyor! Eve sığamıyoruz bahçelere balkonlara taşıyoruz.

Bizim de yazın yapacaklar listenize eklemeniz için size bazı önerilerimiz var;

  1. Şimdi dinlemekten en keyif aldığınız şarkıcıyı düşünün ve bu yaz nerede konseri var hemen araştırmaya geçin. Biletleri tükenmeden alın ve yanınıza bir arkadaşınızı da alarak konserine gidin!
  2. Akşamüstü, sıcak saatler bittiğinde üzerinize rahat bir şeyler giyip dışarı çıkın ve kulağınıza da kulaklıklarınızı takıp müzik dinleyerek uzun ve tempolu yürüyüşler yapın!
  3. Yaz meyveleri ile kendinize serinletici ve lezzetli Shake'ler hazırlayın. Eğer tarif isterseniz Şeftalili Bademli Shake tarifimizi bu linkte bulabilirsiniz.
  4. Eğer çalışıyorsanız tüm yaz Bodrum'da, Çeşme'de, adalarda veya başka yazlık yerlerde olma şansınız yok. O zaman siz de şehirde tatildeymiş gibi yaşamanın yollarını bulun. Mesela hafta sonu bir otelin havuzuna rezervasyon yaptırınya da kendinizi şehrin popüler plajlarına atın.
  5. En sevdiğiniz arkadaşlarınızı toplayıp bir tekne kiralayın ve akşam müzik eşliğinde boğazda doyasıya eğlenin. Unutmayın, ne kadar çok arkadaşınız varsa masraf o kadar çok kişiye
  6. Bahçenizde ya da balkonunuzda aileniz ya da arkadaşlarınızla oyunlar oynayın. Okey, Uno, iskambil, tabu gibi...
  7. Bir macera yaşamaya ne dersiniz? O zaman küçük bir göl kıyısında kamp yaparak unutulmaz ve alışılmışın dışında bir gün geçirin.
  8. Evinize en yakın parka gidin ve çıplak ayaklarınızla çimenlerde yürüyün, koşun, uzanıp bir şeyler okuyun. Doğayı kucaklayın ve onu hissedin!
  9. Ayaklarınızı yerden kesin! Yamaç paraşütü, kaya tırmanışı ya da bungee jumping ile adrenalin seviyenizi yükseltin!
  10. Kendinize bir hobi edinin! Uzun zamandır gitmek istediğiniz ama bir türlü kendinize zaman yaratıp da gidemediğiniz bir kursa bu yaz mutlaka yazılın!