Mimaroba Mah., Çarmıklı Cd., No:7/1 Mimaroba/Büyükçekmece/İSTANBUL
Motivasyonu Arttıran Çalışma Masaları

Motivasyonu Arttıran Çalışma Masaları

İş yerinde yaklaşık olarak 8-10 saat arası zaman geçiriyoruz. Bazen bu saatler aşılıp uzun süre mesailer de yapılabiliyor. Neredeyse evimizden bile daha fazla zaman geçirdiğiniz bu alanı kişiselleştirmek motivasyonunuza iyi gelecektir.

Haydi düzenlemeye başlayalım!

Eğer not tutmak için küçük post-it'leriniz yoksa edinmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Bazı zamanlar için kurtarıcı işlevi gören bu kağıtlar küçük olmalarına rağmen büyük işler başarabiliyor.

Her gününüzü planlamak sizi günlük kargaşa ve kafa yorgunluğundan kurtaracaktır. Bunun için bir ajanda almalısınız. Çantanıza sığacak boyutlarda olması da size yük olmadan ve her an yanınızda taşımanızı sağlar.

Günlük yeterli su tüketimi için masanızda mutlaka bir bardak veya su matarası bulundurun. Bu bardakta mottoların yazılı olmasını motivasyonunuzu artırmanız için tavsiye ediyoruz. Masanızdaki güzel koku sizi daha fresh ve huzurlu hissettirebilir. Masanızda çiçek esintileri fena olmaz gibi, ne dersiniz?

Masanızda ya masa üstünde ya da çekmecenizde ara öğün için bazı atıştırmaklar bulundurabilirsiniz. Mesela Herbalife Protein Bar ©

Bütün gün kalemlerle iç içe olduğumuz için renkli kalemler ile dolu bir kalemlik sizi motive edebilir.

Her gün sizi motive edecek bir cümleyi post-it'lere yazıp bilgisayarınıza yapıştırarak o günden o güzellikleri bekleyebilir, gördükçe inancınızı artırabilirsiniz.

  • Gün içerisinde bir işten diğer bir işe geçerken ara verip o an sevdiğiniz müzik listenizi dinlemek için masanızda bir kulaklık bulundurmalısınız.
  • Sevdiklerinizin hep yanınızda olduğunu hissetmeniz için onların fotoğraflarına masanızın en güzel köşesinde yer açın.
  • Masaya otururken kullandığınız sandalyenin ortapedik ve rahat olması gün içerisindeki yorgunluğunuzu azaltabilir.

Masanızı düzenlerken her zaman rahat hareket edebileceğiniz bir alan oluşturun! Ama unutmayın size özel objelerle doldurmak sizi olduğunuzdan daha enerjik ve verimli hissettirecektir. Masa düzeni dışında, ofis ortamında daima güler yüzlü olmak, enerjinizi herkesle paylaşmak ve pozitif bir ortam yaratmak da işyeri motivasyonunuz için çok önemlidir.