Mimaroba Mah., Çarmıklı Cd., No:7/1 Mimaroba/Büyükçekmece/İSTANBUL
Karlı Havalarda Yapılacaklar Listesi

Karlı Havalarda Yapılacaklar Listesi

Karlı havalar, ne güneşli ne de yağmurlu havalara benzer, karlı havalar bir başkadır. Ülkenin batı kesimi için ayda yılda kırk günde bir yaşanan bir durum olması sebebiyle daha da değerlidir. Hayatın durması anlamına geldiği zamanlar da olur ama kar aslında çocukluk demektir. Çocuklar için tatil, çocukluğun en güzel yaşandığı anlar, yetişkinler için ise; çocukluğa dönüş ya da evde huzurlu sakin bir gün anlamına gelir. Peki karlı havalarda neler
yapılır?

 1. Karlı havalarda yapılabilecek en güzel şeylerden biri battaniyenin altına girip perdeleri sonuna kadar açıp kitap okumak. Sevdiğiniz bir romanı 1 günde bitirebilirsiniz.
 2. Hafif bir müzik eşliğinde dışarıda bembeyaz yağan karı seyretmek stresten uzaklaşıp huzur bulmanıza yardımcı olacak. Bu sırada hayaller kurup yeni proje fikirleri üretebilirsiniz.
 3. Kış mevsiminin en güzel meyvelerinden biri nar ile kendinize nefis bir Shake yaparak camın önüne geçip uzun uzun kar yağışını seyredebilirsiniz. Eğer nasıl yapacağım bu Shake'i derseniz youtube kanalımızdan Narlı Naneli Shake tarifine ulaşabilirsiniz. iyi yaşıyorum Youtube kanalı
 4. Bütün gün evden çıkmayıp akşama kadar film seyredebilirsiniz.
 5. Kış denince ilk akla gelenler arasında sahlep ve kestane vardır. O halde siz de sahlep yapın ya da kestane pişirin.
 6. İçinizden hiçbir şey yapmak gelmiyorsa bol bol uyuyun.
 7. Sıcacık evinizin penceresinden ya da soğuğa dayanıklıysanız dışarıda bol bol kar fotoğrafları çekebilirsiniz.
 8. Eğer biliyorsanız örgü örün. Örgü örmek terapi gibidir. Trend olan ponponlu bereler, renkli eldiven ve atkılar örebilirsiniz.
 9. Uzun zamandır düzenlemek istediğiniz çekmecelerinizi ya da dolabınızı düzenleyebilirsiniz. İhtiyacınız olmayan tüm eşyalardan kurtulup hafifleyebilirsiniz.
 10. Evinizde şömine varsa yakıp karşısına geçin, elinize bir kağıt ve bir kalem alıp bu yılın planlarını yazın. Ertesi gün planlarınızı uygulamaya geçirmeyi untumayın!
 11. Evde oturmaktan sıkılıyorsanız, hareket etmeden asla duramam diyorsanız, sevdiğiniz birini de yanınıza alıp karda bol bol yürüyüş yapın!
 12. Dışarı çıkıp kartopu oynayın. Evden çıkarken 1 havuç, birkaç zeytin ve atkı almayı unutmayın kardan adam yapmak için ihtiyacınız olacak.
 13. Çocukluğunuza geri dönün, bir poşet alıp yokuş aşağı kayın, karda yürüyün, kar üstüne yazı yazılar yazın, karların üstüne atlayın...
 14. Soğuk havalarda üşüyen hayvanları da unutmayın! Kartondan ve evde kullanmadığınız bir t-shirt ya da kazak ile bir kedi ya da köpek kulübesi yapın!