Mimaroba Mah., Çarmıklı Cd., No:7/1 Mimaroba/Büyükçekmece/İSTANBUL
Hafta Ortası Keyfi

Hafta Ortası Keyfi

Yeni, güzel, verimli bir haftanın tam ortasında sana iyi gelecek bir kaç önerimiz var;

İlk olarak bu yıl 75. Altın Küre Ödül Töreni'nde Yabancı Dilde En İyi Film ödülüne layık görülen Aus Dem Nichts (Paramparça) filmi mutlaka izlemelisin.

Fatih Akın'ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Diane Kruger, Numan Acar ve Ulrich Tukur yer alıyor. Almanya'da 8'i Türk 10 kişinin ölümünden sorumlu tutulan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı terör hücresi ekseninde son yıllara damgasını vuran skandaldan izler taşıyor.

Kocası ve çocuğunu Hamburg'daki bir terörist saldırıda kaybeden Katja, hakkını aramak için mahkemeye başvurur. Fakat mahkeme zanlılardan yana tavır koyar. Karar karşısında öfkeye kapılan Katja, kendi adaletini sağlamak için yollara düşer. Bu etkileyici filmi mutlaka izlemelisiniz.

Ve bir kitap önerisi;

Sabahattin Ali'nin unutulmaz eseri, Türk edebiyatının başyapıtlarından biri olan “Kürk Mantolu Madonna”, her dönem en çok satanlar listesindeki yerini koruyor.

Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına dair, yanıtlanması zor sorular soruyor. 2017 yılında da en çok satılan kitap olan Kürk Mantolu Madonna'yı hala okumadıysanız mutlaka okumalısınız.